Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

B. Nikodéma 4477/11
708 00 Ostrava
tel: +420 777 861 708
napište nám
IČO 03816028
Fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku


naše cena 31 Kč

skladem
novinka

Cokoliv, co jste si o indickém jídle mysleli, je jinak

 

To, že indické jídlo zdaleka není jen o koření, trvá chvíli pochopit. Tak, jako u mne. Zpočátku jsem indické jídlo vnímala jako velmi pálivé, a to natolik, že jsem nevnímala její rozmanitost. A co víc, při jedné ze zvých cest jsem začala indické jídlo přímo nemít ráda. Od jistého okamžiku jsem však musela (nebo se spíše rozhodla) o tom, co a v jaké kvalitě jím a zařadila do svého jídelníčku mnohem více zeleniny a rostlinných surovin. Brzy však došly nápady na jejich přípravu a já si vzpomněla na pár oblíbených indických jídel. A tak jsem začala s experimentováním. Od základů k těžšímu, za pomocí přátel a internetu. Ano, ubrala jsem množství koření, ale ostatní prvky indického vaření jsem zachovala. Časem jsem začala základy indického vaření díky vzdělávacímu portálu Naučmese.cz učit.

Indické jídlo hlavně o čerstvosti. Nepoužívají se polotovary, mražené suroviny, glutamáty ani jiné průmyslové vylepšováky. Zelenina je čerstvě nakoupena, veškeré omáčky jsou domácí výroby, místo (kupovaného) pečiva je domácí chléb čapatí. Naprosto úžasné na indické kuchyni je to, že je většinou bezlepková, vegetariánská nebo dokonce veganská. Místy je indická kuchyně přímo podivuhodná alchymie.

A o tom je i tento obchod. Při svém indickém vaření jsem někdy velmi těžce získávala některé ingredience, některé jsem nesehnala vůbec, a při svých kurzech indického vaření jsem nedokázala účastníky jednoznačně odkázat, kde suroviny nakoupit. Proto by tento obchod měl být jednotným místem pro nákup veškerých surovin na indické vaření. Některé suroviny pocházejí přímo z Indie nebo Pákistánu, jehož kuchyně je velmi podobná té indické. Některé suroviny jsou však známé a používané i v naší nebo světové kuchyni a nemusí nutné pocházet z Indie. Proto pokud to je možné, vybírám dodavatele a výrobce blíže nám. Podporuji domácí producenty a výrobce. Proto pokud víte o někom, kdo produkuje suroviny nebo výrobky zapadající do záměru tohoto e-shopu, neváhejte mě kontaktovat. Zboží budu postupně doplňovat o recepty, především indické, ale občas i světové a naší kuchyně, tak, abyste věděli, jak se surovinami naložit. Pokud i Vy máte nějaký zajímavý autentický indický recept, napište mi. Co zde ale nenajdete jsou polotovary s obsahem průmyslových vylepšováků a kořenící směsi s obsahem glutamátů a soli nebo dokonce bylin, které se v indické kuchyni nepoužívají. Výjimku mohou tvořit kořenící směsi obsahující pouze koření a bylinky používané v Indii.

Současný sortiment není zdaleka konečný a obchod se bude - za pomocí Vás, jedlíků - vyvíjet. Proto...jídlu zdar!