Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

B. Nikodéma 4477/11
708 00 Ostrava
tel: +420 777 861 708
napište nám
IČO 03816028
Fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku

07. 08. 2018

Murukku, chakli, ribbon pakoda nebo ribbon murukku aneb...záleží na tvaru?

Jedna z věcí, na které jsou Indové experti, jsou snacky. Proč? Protože jsou většinou bezlepkové a ze surovin, které vám dodají více mikroživin, než ty naše. Já je navíc dělám na přepuštěném másle, které je samo o sobě velmi zdraví prospěšné a smažení na něm je mnohem zdravější. Navíc žádné průmyslové vylepšováky, pouze čisté primární ingredience.

Indové je snadno mohou sehnat v obchodech, ale velmi často si je vyrábí i sami, hlavně u příležitosti různých festivalů. Co ale může být velmi matoucí pro našince, jsou jejich názvy. Velmi často mají spoustu různých názvů, ale liší se jen tvarem nebo jen lehce svým složením, někdy se naprosto totožný snack nazývá různě v různých indických státech. Spousta z nich se vyrábí z rýžové mouky a dále pak z cizrnové nebo z mouky z bílé čočky. Další varianty ovlivněné danou lokalitou nebo rodinným receptem umožňují i bílou mouku, přidání másla, kokosového mléka, jogurtu nebo cukru do sladké varianty. Je spousta variací i co se týče koření.

Co ale znamenají jednotlivé pojmy. Ribbon znamená plochý nebo stuha. Pakoda a murukku/chakli jsou pak názvy snacků, přičemž čistě murukku je tvarováno přes oválné tvarovátko do spirálového tvaru a jeho hlavními ingrediencemi jsou rýžová mouka a mouka z bílé čočky. Ribbon pakoda nebo murukku je pak plochá táhlá forma snacku, připomínající právě stuhu. Nejčastěji se ale používá právě název ribbon pakoda, jejíž hlavní ingrediencí je rýžová a cizrnová mouka. Snack pochází z jižní Indie, konkrétně Tamil Nadu, ale postupně se rozšířil do celé jižní Indie. V obchodech jsem se ale setkala spíše se snackem ve tvaru murukku. Já jsem trochu zaexperimentovala a zaimprovizovala, jelikož nejsem vlastníkem indického "udělátka", tak jsem to zkusila pomocí našeho českého tvarovátka na dortové krémy. Naštěstí mám to novější, které umožňuje vyměnit koncovky různých tvarů. Výsledek je pak vidět na úvodním obrázku. A zde je recept, který jsem vyzkoušela. Ti, kterým se nechce snack vyrábět nebo někdy nemají čas, mohou vyzkoušet ribbon pakodu od firmy Krop, která je k dostání zde, je však většinou na objednávku.

 

Ingredience:

Rýžová mouka - 1 hrnek,

Cirznová mouka - 1/2 hrnku,

Sezamová semínka - 1 lžička,

Voda - lepší vlažná nebo horká, 1/2 hrnku nebo dle potřeby,

Mleté čili - špetku až 3/4 lžičky, dle toho, jak máte rádi pálivé,

Kurkuma - 1/4 lžičky,

Mletý koriandr - 1/4 lžičky,

Římský kmín1/2 lžičky,

Hing - špetka,

Olej - 2 lžičky,

Sůl -1/2 lžičky,

Olej nebo přepuštěné máslo na smažení.

 

Postup:

Oba druhou mouk, nejlépe prosítované dáme do mísy a přidáme sezamová semínka, koření a sůl. Přidám olej, nejlépe horký, sack tak údajně bude křupavější. Dále vodu, ale raději přidáváme postupně, nedáme hned celý hrnek. Vypracováváme v nelepivé hladké těsto. Pozor, těsto by nemělo být příliš tuhé, ale ani ne moc řídké, protože pak při smažení nasakuje více tuku. Do hrnce dáme velké množství oleje nebo přepuštěného másla a rozpálíme na teplotu, která je vhodná na smažení. To, zda je tuk dostatečně rozpálený, můžeme otestovat na malém množství těstna vloženého do tuku tak, jak to děláme např. s našimi jídly. Pokud tuk pění, je připraven. Vložíme kousek těsta do tvarovátka (lepší vymazané tukem, ať se těsto na jeho okraje nelepí) a vytlačujeme tvary přímo do oleje. Smažíme na středním stupni dozlatova. Po několika minutách vytáhneme a usušíme v papírových ubrouscích od tuku. Takto připravené snacky vydrží v uzavřené nádobě pár týdny. Tak...a jsme vybaveni pro případ menšího hladu nebo chutí třeba i na cesty. Anebo si můžeme snack vychutnat doma ke kávě nebo masala čaji.